montaż maszyny po relokacji przez firmę WorldTechnix

Rozwój firmy, przedsiębiorstwa to naturalna kolej rzeczy. Zakład rozbudowując się często musi zmienić siedzibę, a wszystko to wiąże się z koniecznością przeprowadzki maszyn przemysłowych. Biorąc pod uwagę nie tylko gabaryty, ale również zaawansowaną technologię linii produkcyjnych, takie zmiany niosą ze sobą spore trudności logistyczne.

Na czym dokładnie polega relokacja maszyn przemysłowych?

Jak sama nazwa wskazuje proces polega na zmianie lokalizacji maszyn. Jednak to cała masa czynności, które wymagają nie tylko odpowiedniego przygotowania i organizacji, ale również użycia specjalistycznego sprzętu. Profesjonalne firmy świadczące tego typu usługi wykonują usługi kompleksowo, zatem w zakres relokacji maszyn wchodzi między innymi:

  • demontaż maszyn,
  • załadunek sprzętu;
  • transport maszyn;
  • rozładunek;
  • ponowne instalowanie maszyn.

Trudności wynikające z procesu relokacji

Relokacja maszyn i całej linii produkcyjnej to spore wyzwanie logistyczne. Zmiana może bowiem dotyczyć wnętrza zakładu lub całkowicie innej lokalizacji. To z kolei wymaga odpowiedniego przygotowania do transportu, by nie tylko nie utrudnić ruchu innym uczestnikom drogi, ale również proces musi spełniać wszystkie niezbędne normy wpływające na bezpieczeństwo. Zatem to nie tylko właściwy sprzęt, ale również fachowa wiedza w zakresie właściwych przepisów. Co więcej, maszyny produkcyjne to najczęściej bardzo drogi sprzęt, dlatego wszelkie nieprawidłowości przy transporcie to ryzyko uszkodzenia, co wiąże się z wysokimi kosztami.

Istotne kwestie

Cały proces wymaga właściwej organizacji. Należy wziąć pod uwagę odległość transportu, ustalić właściwą trasę oraz określić gabaryty załadunku. Tutaj zazwyczaj wykorzystuje się specjalne naczepy, które przeznaczone są do transportu sprzętu o dużych gabarytach. Oprócz właściwego sprzętu, firma transportująca powinna posiadać odpowiednie kwalifikacje do tego typu usług. Należy właściwie zabezpieczyć wszystkie maszyny i urządzenia oraz zachować wszelkie środki bezpieczeństwa. Co więcej, cały sprzęt należy ponownie podłączyć i uruchomić, zatem niezbędna jest wiedza z zakresu technologii maszyn.

Relokacja maszyn przemysłowych to rozbudowany proces, który wymaga kompleksowego podejścia. Zatem warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, by uniknąć problemów i dodatkowych kosztów. To pewność prawidłowo wykonanej usługi i poczucie bezpieczeństwa, które w tym przypadku jest niezwykle istotne. To również zminimalizowanie stresu i zmartwień, które pojawiają się przy tego typu przedsięwzięciach.